• Tasuta transport alates 65 eurost

Südamed valmisseebi massist.

17.01.2022
Südamed valmisseebi massist.

Valmisseebimass on suurepärane võimalus algajatele ise  endale meelepärase seebi valmistamiseks. Kõik, mida peate tegema, on sulatada eelvalmistatud seebimass, täiendada  seda oma lemmikvärvide ja -lõhnadega või lisanditega ( kuivatatud saialille kroonlehed) ning valada vormi. Kui olete protsessi selgeks saanud, saate katsetada juba täiuslikemate tehnikatega, nagu erinevad kihid ja mustrid.

Valmisseebimasse on erinevaid variante, kuid hea on alustada läbipaistva või  valge valmisseebimassiga. Läbipaistvas seebimassis jäävad värvid kirkad, valges seebimassis  aga pastelsemad.

Seebimassi lõhnastamiseks saate kasutada spetsiaalselt kosmeetikatoodete jaoks väljatöötatud aroomiõlisid või eeterlikke õlisid.

Mugavaimad vormid valmisseebimassist seepide vamistamiseks on silikoonist või plastikust seebivormid. Nendest on tahkunud seebitükke mugavam kätte saada.

Seebimassi  värvimiseks on palju võimalusi. Micad või vedelad kosmeetilised värvid  näevad valmis seepides ilusad ja atraktiivsed välja. Ärge  kasutage seebimassi toonimiseks toiduvärve.

Seebimassi hakkab sulama umbes 45 kraadi juures. Et kuum mass pritsides teie nahale haiget ei teeks, kasutage kummikindaid. Lastega koos meisterdades peaksid nad olema piisavalt vanad, et oma anumat ise hoida ja täiskasvanud peaksid kogu aeg juures olema.

Aga alustame nüüd ja teeme koos valmis ilusad punased Sõbrapäeva südamed.

Esmalt valmstage oma töökoht ette -  pange valmis seebivorm, värvaine, meelepärane aroom, seebimass, millest soovite seepi valmistada ning massi sulatamiseks mõeldud kuumakindel anum.

                                  

Tükeldage seebimass väikesteks ühtlasteks tükkideks ning asetage need kuumakindlasse anumasse. Asetage anum mikrolaineahju ja sulatage seebimassi 30-sekundiliste intervallidena. Iga 30 sekundi järel segage seepi, see tagab ühtlasema sulamise ja väldib ülekuumenemist. Jätkake kuumutamist ja segamist, kuni seebimass on täielikult sulanud.

                      

Lisage sulanud seebmassile punast vedelat seebivärvi ja aroomiõli, segage ning valage mass vormidesse. 

                       

                       

Seebi pinnale võite pihustada isopropüülalkoholi -  see ei lase seebi pinnale tekkida õhumullidel ning seebi pind jääb sile ja ühtlane.

                       

Laske seebimassil vormis tahkuda, olenevalt seebi suurusest, vähemalt 1-2 tundi, seejärel võite seebid vormidest eemaldada. Silikoonvormist on seepi mugav kätte saada. Plastvormi kasutades võite tahkunud seebi koos vormiga mõneks ajaks külmikusse pista, siis saab seebi paremini vormist kätte. Valmis seepe hoidke kuvas ja jahedas.

Enne sõbrale kinkimist võite seebid pakendada kas tsellofaankotikesse või aknaga karbikesse.