• Tasuta transport alates 65 eurost

Seebikivi 400 g

3,20 €

Seebikivi ( Na OH) - valge kristalne lõhnatu, tahke ja tugevalt söövitav aluseline aine. Seebikivi ehk naatriumhüdroksiidi kasutatakse seepide valmistamisel, mis seebirasvadega reageerides, moodustab tahke, läbipaistmatu seebi. 

 

 

Seebikivi ( Na OH) - valge kristalne lõhnatu tahke aine.

Toatemperatuuril on naatriumhüdroksiid valge kristalne lõhnatu tahke aine, mis neelab õhust niiskust. Vees lahustatuna või happega neutraliseerides eraldab see tugevalt soojust ning üsna ebameeldivat ja tugeva lõhnaga auru. Anum seebikivilahuse valmistamiseks peab olema kuumakindel sest seebikivi lisamisel veele tõuseb lahuse temperatuur lausa 80-90 kraadini.

NaOH vesilahuse valmistamisel tuleb järgida ettevaatus-ja ohutusnõudeid. NaOH tuleb ALATI lsada veele, ühtlase joana, samaaegselt ettevaatlikult segades, et vältida pritsmeid. Kogu protseduur peab toimuma avatud aknaga või hästi ventileeritud ruumis, suvel näiteks õues. Kasutada tuleb pika kätiseosaga kummikindaid, kaitseprille ning hingamisteede kaitseks respiraatorit.  Väldi lahuse pritsmete sattumist paljale nahale. Kummikindaid kasuta ka seebivalmistamiseks kasutatud anumate ja töövahendite pesemisel. Pritsmete sattumisel nahale , loputa nahk koheselt rohke  veega. Allaneelamisel või silma sattumisel  pöörduda koheselt arsti poole.

Säilitada tuleks seebikivi õhukindlalt suletud klaas- või plastanumas. Plekknõud ei sobi , kuna kokkupuutel seebikiviga hakkavad roostetama. Metallnõud messingist, tinast, alumiiniumist ja tsingist ei sobi samuti, sest kokkupuutel seebikiviga hakkavad eralduma kahjulikud ained.

 

Seebisahtli e-poest ostetud kauba pakendamiseks kasutatud pakkematerjale on võimalik tasuta tagastada. Sobiva asukoha leiab www.kuhuviia.ee .